Sziasztok!
Mai napi mini lecke(‘24.10.14)
Mára szintén egy különleges leckét hoztam nektek. Egy 11,5 x 11,5 cm-es szögletes tárolót, amit nyílfonással fontam és a középső részt pedig hármas nyílfonással. A benne lévő real touch hortenzia is nagyon különleges bézs és lilás színátmenetes. A hideg rideg lila-fekete fonás átmegy egy letisztult pasztell hortenzia színvilágba. No, de akkor a fonás lényegére térek, hiszen az a legfontosabb most.
Amiből fontam, az cba borkatalógus. Függőlegesen letettem 5 szálat majd vízszintesen is és középen összeragasztottam. Legjobb erre a faragasztó, mert gyorsan köt. Ezután 2 szálat összetoldottam ,majd félbehajtottam és készítettem 2 sor közrefogást. Ezután 2-1 részekre bontottam a szálakat, ahogy adta magát és folytattam a fonást két szálas alapfonással. Három sor után szálakra bontottam a fonatot és szögletesítettem, azaz a sarkokon mindkét szállal megfordultam. Már a kosár alját is nyílfonással készítettem (1 sor két szálas alapfonás, 1 sor fordított kettős alapfonás)
Majd a felállító sor után jöhetett az oldalfonás nyílfonással fekete és lila szálakkal. Az aljára (fenekére) 22 szál papírvessző ment el. Az oldalfonásnál 6 sor után jött a hármas nyílfonás, ami azt jelenti, hogy 3 fonószálam volt. Az első sor hármas gyűrű(sima) majd a következő sor fordított. Azután jött ismét 6 sor nyílfonás lila és fekete szálakkal és végül a maradék papírvesszőimből kettős alapfonással néhány sor, míg a kaspó tetejére nem értem.
A színátmenetes lila színből kellett 20 db papírvessző a feketéből 28 szál majd 12 zöldes, 12 pinkes 14 db narancs és 6 db lila-fehér papírvessző. A tartószálak hosszabbításához pedig 20 szál kellett.
Végül pedig jöhetett a befejezés 🙂
Rika
Ez pedig a befejezés! Senkit ne tévesszen meg, hogy a videóban dupla szálak a tartószálak, így a perem sokkal látványosabb. Én nem dupla szálakkal vezettem végig, hanem szimplával, de így is mutatós, hiszen a virágboxoknál pont a virág a lényeg.