Sziasztok!
Mai napi mini lecke(‘25.02.10)
Mára két dekorterméket hoztam Nektek. Akkor igazán szép a dekoráció bármin, ha azt magunk készítjük el. Sokkal eredetibb, autentikusabb mint a boltban vásárolt rózsa vagy levél.
Akkor nézzük csak hogy készül a levél? Egy papírvesszőt félbehajtottam,majd egy másik félbehajtott szálat ráhelyeztem a levél csúcsára és az egyik végével egy kanyarulatot csináltam. Így van 4 szál A három „párhuzamos” a levél teste és a fonószállal pedig folyamatosan mentem a levél formája körül oda-vissza kerítésfonással alatta-felette-alatta ritmusban. Kész is lett a levél.
Jöhet a rózsa Kiválasztottam hozzá 3×2 db csomagolópapírból készített papírvesszőt. Összegumiztam fent majd elkezdtem fonni.Úgy tűnik, hogy olyan mint a hármas fonás (ahogy a hajat fonjuk) de itt van egy kis csavar a technikában. Tehát a jobb oldali dupla szálakat a középsőre hajtottam,majd az aktuális szintén jobb oldali szálakat megint középre hajtottam és a bal oldali dupla szálakat pedig rá. Így haladtam folyamatosan és végül egy hosszú spirálszerű kunkort kaptam. Ezt pedig szorosan feltekertem és egy nagyon helyes rózsát kaptam.
Rika